Nasza wspólnota powstała jesienią 1987roku. Inicjatorem założenia tej wspólnoty był Ks. Jerzy Kordiak i był naszym opiekunem przez trzy lata. Swoje pierwsze rekolekcje przeżyliśmy w Rokitnie u Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej. Dużym przeżyciem w tamtym okresie był dla nas II Kongres Odnowy w Duchu Świętym, który się odbył w Gnieźnie. Mimo deszczu i burzy nasze serca przepełniała ogromna radość. Kolejnej formacji doświadczaliśmy w Głogowie na rekolekcjach głoszonych przez Ks. J.Kordiaka.

Byliśmy na różnych rekolekcjach – w Zielonej Górze, w Paradyżu, Gorzowie itp.

Po odejściu Księdza Jerzego naszym opiekunem został ks. Jerzy Szakiel. Oprócz wyjazdów na różne rekolekcje organizowaliśmy wycieczki rowerowe. Potem przez rok naszym opiekunem był ks. Stanisław Milczanowski, następnie Ks. Janusz Bujak i w dalszej kolejności Ks. Andrzej Brenk.

Często zmieniali nam się opiekunowie, nasza wspólnota przeżywała więc i wzloty i upadki ale zawsze z pomocą Pana Boga pokonywaliśmy wszystkie trudności.

Ks. Marek Kapitulski przeprowadził seminaria odrodzenia życia chrześcijańskiego i wówczas nasza grupa bardzo się powiększyła liczebnie. Kolejny rok opiekował się nami ks. Mariusz Kałas, następnie ks. Jacek Gieryszewski po nim ks. Piotr Górecki.

Potem był ks. Darek Mazepa i z nim byliśmy w domu rekolekcyjnym w Ostrowcu koło Wałcza.

Za czasów ks. Marka Stasiuka modlitwę przeplataliśmy wyjazdami na łono natury- do lasu czy na działki….

 W ciągu tych dwudziestu pięciu lat dojrzewania w  wierze często jeździliśmy do Częstochowy na czuwania oraz na Kongresy.

Mile wspominamy obecność w naszej wspólnocie ks. Krzysztofa Kempy , Ks. Marcina Wiśniowieckego i ks. Łukasza Kwiatkowskiego. A obecnym opiekunem naszej wspólnoty jest ks. Roman Maziec.

24go września 2005roku w naszej parafii odbyło się diecezjalne czuwanie Odnowy w Duchu Świętym. Przewodniczył ks. Grzegorz Marciszewski.

W październiku 2007roku wspólnota przeżywała 20 lecie swojego istnienia w parafii pw. NMP Wspomożenia Wiernych w Pile. Była uroczysta Msza Św., były życzenia od wspólnot z całej diecezji, była też wspólna agapa.

Na przełomie lat 2008/2009 przeżywaliśmy w Kościele Powszechnym Rok Św. Pawła – wspólnota postanowiła w każdą sobotę po wieczornej Mszy Św. czytać listy Pawłowe. Od kilkunastu lat organizujemy parafialne Jubileusze małżeńskie….

Od 7-10 lipca 2010roku przeżywaliśmy w naszej parafii rekolekcje z Ojcem Jamesem Maniackalem – organizowaliśmy je i służyliśmy innym aby owoce tych rekolekcji trwały jak najdłużej. W kolejnym roku głosił rekolekcje ks. Jose Maniparambil czy John Bashobora.

17 listopada 2012 nasza wspólnota obchodziła swoje 25lecie. Z tej okazji przybył do nas założyciel naszej wspólnoty ks. Jerzy Kordiak. Uroczystość składała się z części modlitewnej i wspólnotowej.

Ten radosny dzień przeżywał z nami również nasz obecny opiekun Ks. Roman.

Dziękujemy wszystkim za liczne życzenia i gratulacje. Chwała Panu!

                                                                                              Zebrała Ludwika Nowak

 

 
Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 8 gości 
Liczba odwiedzin
Odsłon : 1178106